Kurs bezpiecznego podnoszenia
Te kursy organizowane są na życzenie. Odbywają się w firmie klienta, w systemie kształcenia jeden na jeden lub za pośrednictwem otwartej rejestracji w jednym z miesięcznych dni szkoleniowych. Standardowo dostępne są w języku angielskim, polskim i niderlandzkim. Inne języki są dostępne na życzenie. Zainteresowaliśmy Cię? Prosimy o kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem formularza na dole strony, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej w celu omówienia możliwości.
Certyfikacja z obsługi dźwigu
Aby móc obsługiwać ładowarkę teleskopową, dźwig samochodowy lub koparkę hydrauliczną, których maksymalny roboczy moment obciążenia przekracza 10 Tm, konieczne jest uzyskanie świadectwa lub certyfikatu kwalifikacji dźwigowych. Chodzi o certyfikację z obsługi dźwigu (TVCT W4-07), która wymaga zaliczenia zewnętrznego egzaminu TCVT.
Kurs obsługi suwnicy bramowej i podwieszanej
Suwnica bramowa to tymczasowy żuraw składający się z konstrukcji nośnej poruszającej się po szynach oraz zamocowanej na niej wciągarki przeznaczonej do podnoszenia pionowego i poziomego.
Treść kursu bezpiecznego podnoszenia
Podczas szkolenia najpierw gruntownie omawiana jest część teoretyczna. Następnie odbywa się trening praktyczny. Do zagadnień należą pomieszczenia ograniczone przez wysokość podnoszenia, skrajne pozycje wciągarki lub prowadnic i dźwigu. Uzyskanie świadectwa ukończenia tego kursu jest równoznaczne ze spełnieniem wymogów stawianych przez ustawę o BHP i ubezpieczycieli. Świadectwo ważne jest przez 5 lat.
Kurs bezpiecznego przemieszczania ładunków
Kurs „użycia haków” stanowi element kursu na suwnice podwieszane. Jego treść opiera się wyłącznie na bezpiecznym mocowaniu ładunków i kładzie nacisk na prawidłowe i niezależne obliczenia masy ładunku.