Grondverzet machinist opleiding bij Hollcert

Kurs obsługi sprzętu do robót ziemnych

Home Kurs obsługi sprzętu do robót ziemnych Kurs obsługi sprzętu do robót ziemnych

Kurs obsługi sprzętu do robót ziemnych i ładowarek teleskopowych

Na tej stronie przedstawiamy najczęstsze typy zewnętrznych i ciężkich środków transportowych, dla których standardowo organizujemy jednodniowe kursy w naszych oddziałach w Eindhoven i Waalwijk bądź w siedzibie klienta. Na naszej liście nie ma wybranego środka transportu? Np. dźwigu samochodowego, miniładowarki, ciągnika elektrycznego, podnośnika drabinowego czy ciągnika terminalowego? Prosimy o kontakt, a wspólnie przeanalizujemy możliwości.

Te kursy organizowane są na życzenie. (Kurs obsługi minikoparki może być organizowany codziennie w naszym oddziale w Waalwijk.) Wszystkie kursy dostępne są w siedzibie klienta, w trybie jeden na jeden lub po skorzystaniu z otwartych zapisów na publikowane terminy. Standardowo w języku angielskim i polskim. Na życzenie dostępny również język niderlandzki. Zainteresowany? Prosimy o kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem formularza na dole strony, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej w celu omówienia możliwości odbycia wybranego kursu.

Certyfikat obsługi sprzętu do robót ziemnych i ładowarek teleskopowych

Po odbyciu i ukończeniu tych jednodniowych szkoleń kursant otrzymuje certyfikat Hollcert, który jest ważny przez 5 lat. Uwaga! W przypadku prac dźwigowych przy roboczym momencie obciążenia przekraczającym 10 Tm na placu budowy oraz urządzeń fundamentowych (wiertnic do palowania), które są przeznaczone do wbijania pali lub innych długich obiektów w grunt bądź ich usuwania, w Holandii istnieje obowiązek uzyskania certyfikatu TCVT. Hollcert nie wydaje takich certyfikatów. Na życzenie możliwe jest przystąpienie do egzaminu TCVT.

Machinist opleiding hydraulische graafmachine Hollcert

Kurs obsługi koparek hydraulicznych

Koparka hydrauliczna wyposażona jest w ramię i łyżkę, które są sterowane hydraulicznie. Pracuje w cyklu przerywanym, czyli pomiędzy kolejnymi etapami pracy naczynia urabiającego występują etapy pomocnicze, takie jak przemieszczenie naczynia z urobkiem, opróżnianie go i powrót do pozycji roboczej.

W centralnym punkcie tego szkolenia znajduje się bezpieczna i odpowiedzialna praca z użyciem koparki hydraulicznej. Doświadczeni kandydaci mogą odbyć jednodniowe szkolenie i po zaliczeniu części teoretycznej i praktycznej otrzymać certyfikat Hollcert i identyfikator bezpieczeństwa. Operatorzy wykonujący prace w użyciem koparki hydraulicznej mają obowiązek posiadania certyfikatu i identyfikatora bezpieczeństwa.

Minikoparka i koparka do rowów

W oddziale w Waalwijk Hollcert oddaje kursantom do dyspozycji minikoparkę. Dzięki temu można uzyskać certyfikat w zaledwie jeden dzień. Również w zakresie obsługi minikoparki ustawa o BHP nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek gruntownego przeszkolenia swoich pracowników. Aby uzyskać certyfikat na inną koparkę, należy poinformować o tym z wyprzedzeniem.

Machinist opleiding wiellader Hollcert

Kurs obsługi ładowarek kołowych

Ładowarka jest maszyną wykorzystywaną głównie do przenoszenia urobku ziemi lub piasku. Może to robić przy pomocy łyżki lub poprzez przepychanie. Ładowarka kołowa nazywana jest również ładowarką pojedynczą lub maszyną do robót ziemnych.

W centralnym punkcie tego szkolenia znajduje się bezpieczna i odpowiedzialna praca z użyciem ładowarki kołowej. Doświadczeni kandydaci mogą odbyć jednodniowe szkolenie i po zaliczeniu części teoretycznej i praktycznej otrzymać certyfikat Hollcert i identyfikator bezpieczeństwa. Operatorzy wykonujący prace w użyciem ładowarki kołowej mają obowiązek posiadania certyfikatu i identyfikatora bezpieczeństwa. Od 1 lipca 2015 r. kierowców ładowarek kołowych poruszających się po drogach publicznych obowiązuje prawo jazdy na ciągnik (kategoria T). Ten, kto 1 lipca 2015 r. posiadał prawo jazdy kat. B i wymieni dokument przed 1 lipca 2025 r., automatycznie otrzyma wpis kategorii T.

Machinist opleiding verreiker Hollcert

Kurs obsługi ładowarek teleskopowych

W branży budowlanej ładowarka teleskopowa często określana jest jako ładowarka jezdna lub manitou i wykorzystywana jest głównie do przemieszczania ekstremalnie ciężkich ładunków. Tym, co różni ją od klasycznej ładowarki, jest zmienna długość ramienia, zazwyczaj do 12-15 m, co czyni ją nieodzownym sprzętem w branży budowlanej. W połączeniu z często nierównym podłożem, na którym zwykle jest stosowana, gruntowne przeszkolenie operatora jest absolutną koniecznością, aby praca mogła odbywać się bezpiecznie. Operatorzy wykonujący prace w użyciem ładowarki teleskopowej mają obowiązek posiadania certyfikatu i identyfikatora bezpieczeństwa.

W centralnym punkcie tego szkolenia znajduje się bezpieczna i odpowiedzialna praca z użyciem ładowarki. Doświadczeni kandydaci mogą odbyć jednodniowe szkolenie i po zaliczeniu części teoretycznej i praktycznej otrzymać certyfikat Hollcert i identyfikator bezpieczeństwa. Uwaga! Aby uzyskać certyfikację z obsługi dźwigu (TVCT W4-07), konieczne jest zdanie zewnętrznego egzaminu TCVT.

Machinist opleiding roterende verreiker Hollcert

Kurs obsługi obrotowych ładowarek teleskopowych

Ramię teleskopowe ładowarki obrotowej może obracać się o 360 stopni. To przydatne, gdy zachodzi potrzeba wykonania pracy w ograniczonej przestrzeni. Operatorzy wykonujący prace w użyciem obrotowej ładowarki teleskopowej mają obowiązek posiadania certyfikatu i identyfikatora bezpieczeństwa.

W centralnym punkcie tego szkolenia znajduje się bezpieczna i odpowiedzialna praca z użyciem ładowarki. Doświadczeni kandydaci mogą odbyć jednodniowe szkolenie i po zaliczeniu części teoretycznej i praktycznej otrzymać certyfikat Hollcert i identyfikator bezpieczeństwa. Uwaga! Aby uzyskać certyfikację z obsługi dźwigu (TVCT W4-07), konieczne jest zdanie zewnętrznego egzaminu TCVT.

    Napisz do nas

    Rezerwacja szkolenia? Prosimy zostawić dane i opisać swoje życzenia, a skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

    Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.

    Klikając przycisk Wyślij, wyrażasz zgodę na przechowywanie danych przez Hollcert B.V. Tu możesz zapoznać się z pełną polityką prywatności i plików cookie.